Read Lanetli Talih (Yazar Arkadaşlar #4) by Rachel Gibson Free Online


Ebook Lanetli Talih (Yazar Arkadaşlar #4) by Rachel Gibson read! Book Title: Lanetli Talih (Yazar Arkadaşlar #4)
The author of the book: Rachel Gibson
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 480 KB
Edition: Martı Yayıncılık
Date of issue: October 2010
ISBN: No data
ISBN 13: No data

Read full description of the books Lanetli Talih (Yazar Arkadaşlar #4):

Adele Harris erkek bulmakta zorlanmıyordu ama iyi bir adam bulmak imkânsızdı!

Tüm tiplerle denemişti-inekler, süper zekiler, yalancılar, egoistler, seks düşkünleri ve deliler. Her şeyi denemiş ama başaramamıştı. Adele’nin aradığı, kalbini dolduracak bir erkekti. Zach gibi…
Evet, Zach’da mükemmel değildi fakat kader ağlarını örmeye başlamıştı bir kere.
Adele Cedar Creek’e, ailesinin yanına dönmek zorunda kalmıştı. Kız kardeşinin evliliği bitmek üzereydi, fakat onu daha fazla ilgilendiren nokta, lise aşkının hala bu kasabada olması ve ilk gördüğü günkü kadar yakışıklı olmasıydı.
Bu fırsat, şeytanın bacağını kırması için çok güzel bir fırsattı. Zach’ı affetmesi gerekiyordu, ona tekrar güvenecek ve kalbindeki her şeyi yeniden verecekti…

Adele her şeyin üstesinden gelebilecek bir kadındı kadın olmasına ama acaba başarısız bir ilişkiyi daha kaldırabilecek miydi?

Read Ebooks by Rachel GibsonRead information about the author

Ebook Lanetli Talih (Yazar Arkadaşlar #4) read Online! Rachel was born in Boise, Idaho, USA. Her father worked for a telephone company, and her mother was a housewife. Idaho has the largest population of Basques outside of the Basque lands of Spain. She grew up with kids with last names like Uberuaga, Berriochoa, and Egisquiza, but years later she discovered the rest of the country didn't really know much about the Basque culture or history.

Rachel's storytelling career began at the age of sixteen when she ran her Chevy Vega into the side of a hill, retrieved the bumper and broken glass from the ground, and drove to her High School parking lot. With the help of her friend, she strategically scattered the broken pieces and told her parents she'd been the victim of a hit and run. They believed her, and she's been telling stories ever since.

Four of her novels were named among the Top Ten Favorite Books of The Year by Romance Writers of America. Two of her novels, True Confessions and Not Another Bad Date, were awarded the RITA, Romance Writers of America’s highest honor of excellence. Some of Rachel’s other awards and achievements include The Golden Heart Award, the National Reader’s Choice, Amazon Editor’s Top Pick, Publisher Weekly’s Quill nominee, Borders bestselling romantic comedy and Romantic Time’s Career Achievement award.

When not writing, Rachel can be found shopping for shoes or looking for strange and unusual flowers to plant in her garden.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Lanetli Talih (Yazar Arkadaşlar #4)
Read EBOOK Lanetli Talih (Yazar Arkadaşlar #4) by Rachel Gibson Online free

Download PDF: lanetli-talih-yazar-arkadalar-4.pdf Lanetli Talih (Yazar Arkadaşlar #4) PDF