Read Cała prawda o planecie Ksi; Drugie spojrzenie na planetę Ksi by Janusz A. Zajdel Free Online


Ebook Cała prawda o planecie Ksi; Drugie spojrzenie na planetę Ksi by Janusz A. Zajdel read! Book Title: Cała prawda o planecie Ksi; Drugie spojrzenie na planetę Ksi
The author of the book: Janusz A. Zajdel
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 392 KB
Edition: superNOWA
Date of issue: January 2005
ISBN: 8370541755
ISBN 13: 9788370541750

Read full description of the books Cała prawda o planecie Ksi; Drugie spojrzenie na planetę Ksi:

Terroryzm w kosmosie. Grupa fanatyków przejmuje władzę na planecie Ksi.
Czy ci, co przeżyli, i ci, co żyją w stanie hibernacji, doczekają się pomocy z Ziemi? Przedstawiając przed laty konspekt powieści o planecie Ksi tak Janusz A. Zajdel pisał o swych zamierzeniach:
"Osnową powieści jest sprawa grupy osadników, którzy mieli się osiedlić na planecie innego układu, lecz z nieznanych przyczyn zerwali kontakt z Ziemią. Z Ziemi wyrusza ekspedycja mająca za zadanie wyjaśnić, co się wydarzyło. Ekspedycja napotyka jeden ze statków osadników, wracający ku Ziemi, z jednym tylko człowiekiem na pokładzie. Człowiek ten, były pilot kosmiczny, jest w stanie zupełnego rozstroju psychicznego... Dowódca ekspedycji ratunkowej odkrywa prawdę o planecie Ksi, lecz sam powątpiewa, czy to aby cała prawda. Po powrocie na Ziemię zdaje raport swym przełożonym i znowu leci na Ksi".

O tym, co tam zastanie i jak potoczą się losy żyjących w ekstremalnych warunkach kolonistów, nie dowiemy się już nigdy. Janusz A. Zajdel zmarł w 1985 roku po ciężkiej chorobie i nie zdążył zaprezentować nam swojego innego spojrzenia na planetę Ksi. Pozostały tylko trzy urywki zamierzonej powieści i jej konspekt. Drukujemy je wraz z Całą prawdą o planecie Ksi - jednej z najwybitniejszych powieści fantastyczno-socjologicznych lat osiemdziesiątych. W hołdzie dla nieodżałowanej pamięci Janusza A. Zajdla, wybitnego autora, przenikliwego wizjonera, znakomitego naukowca i niezwykle szlachetnego człowieka. Patrona najważniejszej nagrody literackiej polskiego fandomu. W XX rocznicę Jego śmierci.

Read Ebooks by Janusz A. ZajdelRead information about the author

Ebook Cała prawda o planecie Ksi; Drugie spojrzenie na planetę Ksi read Online! Janusz Andrzej Zajdel (August 15, 1938 in Warsaw – July 19, 1985 in Warsaw) was a prominent Polish science fiction author. He died from cancer.

Zajdel is a precursor of social and dystopian fiction. In his works, he envisions totalitarian states and collapsed societies. His heroes are desperately trying to find sense in world around them, sometimes, as in Cylinder van Troffa, they are outsiders from a different time or place, trying to adapt to a new environment. The main recurring theme in his works is a comparison of the readers' gloomy, hopeless situations to what may happen in a space environment if we carry totalitarian ideas and habits into space worlds: Red Space Republics or Space Labour Camps, or both.

Frederik Pohl dedicated book Tales From The Planet Earth to Zajdel and A. Bertram Chandler.[citation needed] This book also contains one of Zajdel's short stories, "Particularly Difficult Territory", translated into English.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Cała prawda o planecie Ksi; Drugie spojrzenie na planetę Ksi
Read EBOOK Cała prawda o planecie Ksi; Drugie spojrzenie na planetę Ksi by Janusz A. Zajdel Online free

Download PDF: caa-prawda-o-planecie-ksi-drugie-spojrzenie-na-planet-ksi.pdf Cała prawda o planecie Ksi; Drugie spojrzenie na planetę Ksi PDF