Read Buzda Yürüyüş: (Münih - Paris / 23 Kasım - 14 Aralık 1974) by Werner Herzog Free Online


Ebook Buzda Yürüyüş: (Münih - Paris / 23 Kasım - 14 Aralık 1974) by Werner Herzog read! Book Title: Buzda Yürüyüş: (Münih - Paris / 23 Kasım - 14 Aralık 1974)
The author of the book: Werner Herzog
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 15.34 MB
Edition: Jaguar Kitap
Date of issue: February 22nd 2016
ISBN: No data
ISBN 13: No data

Read full description of the books Buzda Yürüyüş: (Münih - Paris / 23 Kasım - 14 Aralık 1974):

Sadece kült filmleriyle değil, yaşamı ve düşünceleriyle de sıra dışı bir isim olan Werner Herzog'dan benzersiz bir tecrübenin kitabı: Buzda Yürüyüş.

1974 yılının kasım ayında, geçen yüzyılın en önemli sinema eleştirmenlerinden yakın arkadaşı Lotte Eisner'in Paris'te hasta yatağında ölmek üzere olduğu haberini alınca şöyle der Herzog: Olamaz, dedim, şimdi ölemez, Alman sineması şu an onsuz yapamaz, bu önemli kadının ölmesine izin veremeyiz. Herzog, oraya yürüyerek giderse Eisner'in ölmeyeceğine, iyileşeceğine dair çılgınca bir inançla Münih'ten yola koyulur. Bir sırt çantası ile çıktığı bu yolculukta köylerden, tarlalardan, dağ yollarından kar buz içinde geçerken karşılaştıklarını kendisine has üslubu ile kâğıda aktarır. Yolda gördüklerini anlatırken aslında yaşam, ölüm ve dünya hakkında âdeta kısa ve kesik, ama derin bir konuşma yapar kendisiyle. 1982 yılında Lotte Eisner'in Helmut Kautner Ödülü alması üzerine yaptığı konuşmayı da sonuna eklediğimiz Buzda Yürüyüş, iyi bir yönetmenin gözünden, buz üstünde bir yolculuğa çıkarıyor okurlarını.

"Brienne'e varır varmaz insanlar birden saklanmaya başladılar, sadece ufak bir bakkal yanlışlıkla açık kaldı. Sonra o da kapandı ve o zamandan beri kasaba ölüme terkedildi. Bu kasabanın üstünde işlenmiş demir parmaklıklarla heybetli bir kale duruyor: Tımarhane. Bugün kendi kendime "Orman," dedim sık sık, hakikat bizzat ormanın içinde geziniyor."

Read Ebooks by Werner HerzogRead information about the author

Ebook Buzda Yürüyüş: (Münih - Paris / 23 Kasım - 14 Aralık 1974) read Online! Werner Herzog (born Werner Stipetić) is a German film director, screenwriter, actor, and opera director.

He is often associated with the German New Wave movement (also called New German Cinema), along with Rainer Werner Fassbinder, Margarethe von Trotta, Volker Schlöndorff, Wim Wenders and others. His films often feature heroes with impossible dreams or people with unique talents in obscure fields.Ebooks PDF EpubAdd a comment to Buzda Yürüyüş: (Münih - Paris / 23 Kasım - 14 Aralık 1974)
Read EBOOK Buzda Yürüyüş: (Münih - Paris / 23 Kasım - 14 Aralık 1974) by Werner Herzog Online free

Download PDF: buzda-yry-mnih-paris-23-kasm-14-aralk-1974.pdf Buzda Yürüyüş: (Münih - Paris / 23 Kasım - 14 Aralık 1974) PDF