Read Benden Önceki Kadın by Dorothy Koomson Free Online


Ebook Benden Önceki Kadın by Dorothy Koomson read! Book Title: Benden Önceki Kadın
The author of the book: Dorothy Koomson
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 23.70 MB
Edition: Doğan Kitap
Date of issue: July 2013
ISBN: No data
ISBN 13: No data

Read full description of the books Benden Önceki Kadın:

Benden Önceki Kadın

Aşkla ölüm arasında tutku vardır


Libbynin muhteşem bir evi, ona deli gibi âşık bir kocası vardır. Mükemmel bir evliliği olduğunu düşünen Libby, zamanla kocası Jackin sevgisinden kuşkulanmaya başlar. Jack, ilk eşi Evein ölümünü bir türlü atlatamamıştır ve aslında hâlâ ona âşıktır.

İlişkileri kaderin bir cilvesiyle sarsıldığında Libby, alelacele evlendiği adam ile kusursuz bir eş gibi görünen Eve hakkında bulabileceği her şeyi öğrenmeye karar verir. Fakat bunu yaparken geçmişin korkunç sırlarıyla da yüzleşir. Öğrendiklerinden ve bunların verebileceği zarardan korkmaya başlayan Libby, kendi sonunun da Jackin sevdiği ilk kadın gibi olmasından endişe eder. Ama artık geri dönüş yoktur...

"Kocanızın kalbinin hâlâ sizden önceki kadına ait olduğunu öğrenseydiniz ne hissederdiniz?" sorusunu okuruna gerilimli bir kurguyla sunan Dorothy Koomson, sosyal çatışma, aldatılma ve evliliğin doğası üzerine gizemli ve dokunaklı bir öykü anlatıyor...

"Koomsonın romanları çikolata gibi bağımlılık yapıyor."
Sunday Express

"Bu roman sizi içine çekecek ve son sayfasına dek bırakmayacak."
She

"Faturaları unutun, sevgilinizle buluşmayı unutun, baştan sona sürükleyici muhteşem yazılmış bu gerilimi yalayıp yutmak dışında her şeyi unutun... "
Daily Record

Read Ebooks by Dorothy KoomsonRead information about the author

Ebook Benden Önceki Kadın read Online! Hello, my name's Dorothy Koomson and I'll try to make this bit that's all about me as interesting as possible.
I wrote my first novel called There's A Thin Line Between Love And Hate when I was 13. I used to write a chapter every night then pass it around to my fellow convent school pupils every morning, and they seemed to love it.

I grew up in London and then grew up again in Leeds when I went to university. I eventually returned to London to study for my masters degree and stayed put for the following years. I took up various temping jobs and eventually got my big break writing, editing and subbing for various women's magazines and national papers.

Fiction and storytelling were still a HUGE passion of mine and I continued to write short stories and novels every spare moment that I got. In 2001 I had the idea for The Cupid Effect and my career as a published novelist began. And it's been fantastic. In 2006, third novel, My Best Friend's Girl was published. It was incredibly successful - selling nearly 90,000 copies within its first few weeks on sale. Six weeks later, it was selected for the Richard & Judy Summer Reads Book Club and the book went on to sell over 500,000 copies. Oh, there I go again, this is meant to be about me, not my novels.

Okay, back to me. I recently spent two years living in Sydney Australia, and now I'm back in England. But I can't say for how long I'll be in the UK for because I've been well and truly bitten by the travel bug


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Benden Önceki Kadın
Read EBOOK Benden Önceki Kadın by Dorothy Koomson Online free

Download PDF: benden-nceki-kadn.pdf Benden Önceki Kadın PDF